Mikrokontroleri

Ispiti

Vesti

ELFAK-mbed Board!

Na elektronskom fakultetu u Nisu, na katedri za Elektroniku, kompletiran je razvojni system za mbed mikrokontroler modul.

Cilj kojim smo se vodili u projektovanju i realizaciji ovog razvojnog sistema bio je da se, pored upoznavanja studenata sa prednostima koje nudi sam mbed NXP1768 modul, prosiri nizom analognih i digitalnih interfejsa u cilju realizacije laboratorijskih vezbi iz predmeta Mikrokontroleri.

Pomenimo samo neke:

- obezbedjuje interfejse za RS232, RS485, CAN, Ethernet, PS/2 i USB.

- poseduje dodatne memorijska prosirenja kao sto su serijki RAM, serijki EEPROM i SD/MMC slot za pomenute tipove kartica

- poseduje AUDIO IN/OUT blok za snimanje, obradu i reprodukciju zvuka

- pruza interaktivnost kroz tastaturu tipa KEYPAD 4x4 i MENU KEYPAD

- poseduje alfanumericki LCD displej 2x16 i RGB TFT displej rezolucije 432x240 sa ekranom osetljivim na dodir.

I jos mnogo toga .

Za sve detalje posetite sajt http//es.elfak.ni.ac.rs

Napomenimo da je mbed modul donacija firme NXP proistekla iz saradnje naseg fakulteta sa pomenutom firmom.

Kreirana je stranica Mikrokontroleri

Kreirana je stranica za predmet Mikrokontroleri. Na njoj će u budućnosti biti predstavljen celokupan materijal potreban za pripremanje ispita, kao i sve dodatne informacije, vezane za ovaj ispit.

Home | About | Contact |